Choose language

EN

Partner za razvoj
zdrave zajednice

Novosti

Sve novosti
 • 17SVI

  Tribina “Zar je loše imati doma dva?”

  Povodom Međunarodnog dana obitelji, 15. svibnja, sudjelovali smo na tribini “Zar je loše imati doma dva?” u organizaciji Hrvatske udruge za ravnopravno roditeljstvo. Cilj tribine bio je ukazati na to koliko je za djecu i njihovo odrastanje važna obitelj te da roditelji i nakon razvoda braka ostaju mama i tata te da trebaju nastaviti imati […]

 • 14SVI

  Europski dan samohranih roditelja

  Mreža za samohrane roditelje Europe odlučila je 14. svibnja obilježavati kao Europski dan samohranih roditelja, kako bi se podigla svijest o jednoroditeljskim obiteljima i pružila podrška svim samohranim roditeljima diljem Europe. Udruga Let se pridružila obilježavanju istog te smo povodom toga izradili kratki video u kojemu smo prikazali neke od dosadašnjih aktivnosti. Sa našim programima […]

 • 24TRA

  Podrška potpisivanju pisma o globalnoj krizi zdravlja i ljudskih prava među osobama koje koriste droge

  Povodom 26. Međunarodne konferencije o smanjenju štete, IDPC (International Drug Policy Consortium) sa različitim je partnerima izradio pismo u kojemu pozivaju UN i vlade širom svijeta da se poduzmu hitne mjere za rješavanje tekuće krize zdravlja i ljuskih prava među osobama koje koriste droge. U pismu se ističu nove brojke zaraženih HIV-om i hepatitisima, među […]

 • 19TRA

  Edukacija “Interkulturalne kompetencije za rad sa tražiteljima azila i azilantima”

  Sudjelovali smo na petodnevnoj edukaciji “Interkulturalne kompetencije za rad sa tražiteljima azila i azilantima” u organizaciji Rehabilitacijskog centra za stres i traumu i Centra za mirovne studije. Edukacija je bila podijeljena u dva modula – prvi je bio namijenjen stjecanju interkulturalnih kompetencija, a drugi kometencija za rad u trauma-informiranom okruženju. Kroz interaktivne radionice, obradili smo teme […]

 • 12TRA

  INTEGRATE sastanak

  U okviru projekta INTEGRATE, u kojemu je udruga LET suradni partner, uz HZJZ, HUHIV i Iskorak, u Zagrebu se 11. i 12. travnja održao sastanak o testiranjima na HIV, hepatitise i spolno prenosive bolesti.   Prvi dan se održao sastanak s temama o savjetovalištima i testiranjima, namijenjen donosiocima odluka i voditeljima u ovom području. Drugi je […]

Udruga LET

Udruga za unapređenje kvalitete življenja

LOGO_KAL

Dobrodošli u virtualni pravni kutak!

Ovdje ćete pronaći pravne informacije, odgovore na najčešća pitanja i sadržaje koji se odnose na jednoroditeljske, posvojiteljske obitelji i dugine obitelji, kao i razne druge informacije o pravima roditelja i djece.
Ova internet stranica nastala je kao aktivnost projekta "KALEIDOSKOP - unapređenje prava djece u različitim obiteljima za tolerantnije i raznovrsno društvo".

+385  1  5803 726