Choose language

EN

Partner za razvoj
zdrave zajednice

Novosti

Sve novosti
 • 23LIS

  Zagovaranje za financiranje programa smanjenja štete

  U Budimpešti se od 23.-25.10.2016 g. održava seminar pod nazivom “What works: Budget advocacy for national investments in harm reduction”.   Seminar organiziraju EHRN i OSF uz financijska sredstva od strane EU-a.  

 • 14LIS

  Prijava za sudjelovanje na treningu “Sve obitelji su jednake u svojoj različitosti – kako zaštititi i zagovarati prava djece i roditelja u različitim obiteljima”

  U okviru projekta „Kaleidoskop – unapređenje prava djece u različitim obiteljima za tolerantno društvo“ udruge Roditelji u akciji – Roda, ADOPTA – Udruga za potporu posvajanju, LET – Udruga za unapređenje kvalitete življenja i Zagreb Pride pozivaju sve zainteresirane stručne osobe iz Centara za socijalnu skrb i podružnica Obiteljski centri iz cijele Hrvatske na besplatni […]

 • 11LIS

  Dan djevojčica

  Dan djevojčica se od 2013. godine obilježava širom svijeta. Ove godine je 11. listopada u znaku promoviranja prava djevojčica na obrazovanje. Mogućnost školovanja osnovno je pravo svakog djeteta i moralni imperativ društva.   Brojna istraživanja su pokazala da obrazovanje ima vrlo značajnu ulogu kako za društvo, tako i za djevojčice. Školovanje, a naročito srednje obrazovanje, ima […]

 • 10LIS

  Svjetski dan mentalnog zdravlja

  Svjetska federacija za mentalno zdravlje (engl. World Federation for Mental Health – WFMH) u suradnji sa Svjetskom zdravstvenom organizacijom (engl. World Health Organization – WHO) od 1992. godine 10. listopada obilježava Svjetski dan mentalnog zdravlja. Na taj se način želi potaknuti na ulaganje u sustav podrške mentalnom zdravlju i naglasiti važnost koju ima promicanje mentalnog zdravlja. Svake […]

 • 22RUJ

  LET u Kutini

  U OŠ Vladimira Vidrića, učenici 5. C razreda, pod satom razredne zajednice, proučavali su edukativni materijal  Udruge za unapređenje kvalitete življenja LET iz Zagreba, koji govori o prevenciji svih vidova ovisnosti, a posebno od pušenja, alkohola i droga. Učenici su sa svojom razrednicom prof. Kristinom Mikuličić pisali ” pisma za budućnost”. Pisma  će pohraniti u […]