Choose language

EN

Partner za razvoj
zdrave zajednice

Novosti

Sve novosti
 • 28SRP

  Svjetski dan hepatitisa

  I ove se godine diljem svijeta 28. srpnja obilježava Svjetski dan hepatitisa s ciljem podizanja svijesti i ukazivanja na javnozdravstveni značaj virusnih hepatitisa, prvenstveno virusnih hepatitisa B i C, s njima povezane rizike i mjere zaštite, važnost prevencije, pravodobnog dijagnosticiranja, uključivanja u skrb i liječenja te iskazivanja podrške oboljelima. Obilježavanje Svjetskog dana hepatitisa i kampanja […]

 • 26SRP

  Vodič kroz razgovor o obitelji za roditelje- Moja jednoroditeljska obitelj

  Obitelj je okruženje u kojemu polažemo temelje za daljnji život. U njoj učimo o sebi i drugima, počinjemo razumijevati način na koji mi, naša obitelj, okruženje i svijet funkcioniraju. Način na koji živimo u svojim obiteljima te vrijednosti za koje se zalažemo ponekad nisu istovjetni onima u našemu okruženju, pa se naša djeca mogu naći […]

 • 20SRP

  Globalna deklaracija u borbi protiv HIV/AIDS-a

  Udruga LET potpisnica je globalne deklaracije “The Community Consensus Statement about getting HIV treatment (ART) and using it to prevent HIV” Sam tekst je dostupan na: Community-consensus-statement-English    

 • 26LIP

  Međunarodni dan borbe protiv zlouporabe droga i nezakonitog prometa drogama – 26. lipnja 2016.

  Svake godine, 26. lipnja Ujedinjeni narodi obilježavaju Međunarodni dan borbe protiv zlouporabe droga i nezakonitog prometa drogama. Hrvatski zavod za javno zdravstvo se svake godine uključuje u obilježavanje ovoga dana objavom prigodnih tekstova, organiziranjem prigodnih događanja i aktivnosti i dr. Ovogodišnji tekst posvećujemo komorbidnim poremećajima koji se iznimno često javljaju kod ovisnika o opijatima. Ovisnost […]

 • 21LIP

  Održana edukacija za djelatnike sa mladima: Izbjeglice danas u Europi

  U Berlinu je od 15.-19.06.2016.g.  održana edukacija iz programa ERASMUS + (Mladi na djelu) pod slijedećim imenom: “Let’s explore: Refugees today in Europe: Educational challenges and opportunities for youth workers”. #refugeesinyouthwork   Na navedenoj edukaciji sudjelovalo je 25 predstavnika organizacija koje rade sa mladima  iz 15 europskih država. Navedenu edukaciju vodio je tim eukatora prema […]