Choose language

EN

Partner za razvoj
zdrave zajednice

Novosti

Sve novosti
 • 20LIS

  Sajam informiranja mladih

    Udruga LET sudjelovala je 17. listopada 2014. godine na Sajmu informiranja mladih, koji se održao u Studentskom centru u Zagrebu. Cilj je bio predstaviti se i upoznati mlade s radom udruge i mogućnosti uključivanja u aktivnosti.        

 • 09LIS

  Apel za otklanjanjem poteškoća sa kojima se susreću organizacije civilnog društva u postupcima SAFU i drugih ugovornih tijela

  Udruga LET je supotpisnica pisma koje je upućeno Savjetu za razvoj civilnog društva. Organizacije potpisnice ovog pisma apeliraju na Savjet da pozove Središnju agenciju za financiranje i ugovaranje programa i projekata EU (SAFU) na što hitniju objavu rezultata natječaja raspisanog prije gotovo 18 mjeseci, a sva ostala ugovorna tijela da svoje prakse ujednače i unaprijede […]

 • 01LIS

  Udruga LET sudjeluje u istraživanju – prevalencija HIV-a i hepatitisa C u populaciji intavenskih ovisnika u Zagrebu

  Primili smo ovih dana sljedeći poziv da se pridružimo istraživanju i naravno odmah se uključili:   Poštovani,   VLADA REPUBLIKE HRVATSKE, URED ZA SUZBIJANJE ZLOUPORABE DROGA, kojeg zastupa Željko Petković (ravnatelj) i SVEUČILIŠTE U ZAGREBU, Medicinski fakultet, Zagreb, kojeg zastupa Akademik Davor Miličić (dekan) sklopili su dana 01. srpnja 2014. Ugovor  kojim se uređuje provedba usluge znanstveno – istraživačkog […]

 • 26RUJ

  REZULTATI ISTRAŽIVANJA RIZIKA HIV-A MEĐU SEKSUALNIM RADNICAMA U ZAGREBU I SPLITU, 2014.

  Situacija u Hrvatskoj U Hrvatskoj je prvo istraživanje rizičnih ponašanja i izloženosti  nasilju među seksualnim radnicama provedeno 2008. godine.  Rezultati su pokazali priličnu proširenost rizika te rašireno iskustvo nasilja od strane klijenata. Nešto više od trećine  sudionica u istraživanju, poglavito one koje su intervjuirane  u Splitu, intravenski je ubrizgavalo drogu. Ove podatke treba čitati imajući […]

 • 22RUJ

  Nacionalni dan borbe protiv nasilja nad ženama

  Hrvatski sabor proglasio je 2004. godine 22. rujna Nacionalnim danom borbe protiv nasilja nad ženama, u spomen na tri ubijene žene na zagrebačkom Općinskom sudu 22. rujna 1999. godine, kada je tijekom brakorazvodne parnice Mato Oraškić ubio sutkinju Ljiljanu Hvalec, suprugu Gordanu Oraškić i njezinu odvjetnicu Hajru Prohić, a ranio zapisničarku Stanku Cvetković. Oraškić je […]

Udruga LET

Udruga za unapređenje kvalitete življenja

+385  1  5803 726