Choose language

EN

LET > Novosti > Europski tjedan testiranja- po prvi puta i u proljeće!

Europski tjedan testiranja- po prvi puta i u proljeće!

Udruga LET

Udruga za unapređenje kvalitete življenja

+385 (0)1 5803 726

let@udruga-let.hr

Europski tjedan testiranja- po prvi puta i u proljeće!

Europski tjedan testiranja na HIV i hepatitis, po prvi puta u proljetnom tjednu od 18. do 25. svibnja, poziva Europsku zajednicu da se ujedini kako bi se povećala svijest o korisnosti testiranja na HIV i hepatitis kako bi što više ljudi postalo informirano i educirano o svojim rizicima, shvatili da danas postoje dostupni i vrlo djelotvorni tretmani liječenja i postali svjesni svog HIV i/ili hepatitis statusa.

Udruga LET pridružuje se Europskom tjednu testiranja zajedno s preko 600 javnih i društvenih organizacija u četrdeset sedam zemalja europske regije, predstavljajući jednu od najvećih i najvažnijih međunarodnih mobilizacija za zaštitu javnog zdravlja,

pod sloganom: Testiraj, Liječi, Spriječi; sažeto u tri ključne akcije za suzbijanje ovih infekcija.

Bolje je znati svoj zdravstveni status što je prije moguće, jer danas osobe koje žive s HIV-om mogu normalno i kvalitetno živjeti punim očekivanim životnim vijekom kada liječenje započne rano a osobe s Hepatitisom C se mogu u potpunosti izliječiti !

Udruga LET je članica konzorcija koji provodi projekt INTEGRATE, financiran od strane EK-a.