Choose language

EN

LET > Novosti > Međunarodni dan mladih

Međunarodni dan mladih

Udruga LET

Udruga za unapređenje kvalitete življenja

+385 (0)1 5803 726

let@udruga-let.hr

Međunarodni dan mladih

Ujedinjeni narodi su već 1985. godine počeli s obilježavanjem Međunarodnog dana mladih. Deset godina poslije, Generalna skupština usvojila je Svjetski program djelovanja za mlade koji je kasnije postao temelj svjetskog obilježavanja ovoga dana posvećenog mladosti i važnosti njene integracije u društvo. Program je fokusiran na provođenje mjera koje će ojačati nacionalne kapacitete u području mladih i koje će povećati kvantitetu i kvalitetu mogućnosti za mlade te im na taj način omogućiti učinkovitu i konstruktivnu ulogu u društvu.

Međunarodni dan mladih obilježava se 12.08., a ove godine poruka je usmjerena na sigurna mjesta za mlade.