LET > Obavijesti za medije > LET predstavio programe Uredu za ravnopravnost spolova Vlade RH

LET predstavio programe Uredu za ravnopravnost spolova Vlade RH

LET predstavio programe Uredu za ravnopravnost spolova Vlade RH

Članovi udruge LET, Stela Fišer i Nedjeljko Marković u utorak 17. listopada 2006. godine sastali su se s gđom. Tamarom Šterk, savjetnicom u Uredu za ravnopravnost spolova Vlade RH.

Tom su prigodom savjetnicu Šterk upoznali s LET-ovim projektima pomoći jednoroditeljskim obiteljima u Hrvatskoj. Tijekom 2007. godine LET planira osnovati Savjetovalište i centar za podršku jednoroditeljskim obiteljima, a do 2010. Europski centar za jednoroditeljske obitelji kojima je potrebna socijalna, duhovna i materijalna podrška ili stručno savjetovanje. Vladin ured za ravnopravnost spolova izrazio je spremnost za pružanjem potpore LET-u u organiziranju «Konferencije o ekonomskom i socijalnom položaju jednoroditeljskih obitelji u Hrvatskoj i Europi».

LET-ovci su izrazili želju i za suradnjom s Vladinim uredom u realizaciji projekta Freja. LET je, uz Švedsku uniju stanara te neprofitne organizacije iz Bosne i Hercegovine, Makedonije i Srbije, jedan od partnera u provođenju ovog projekta mentorstva, posebno uspješnom u posredovanju znanja o vodstvu i stvaranju mreža kontakata.

«Vladinom smo Uredu za ravnopravnost spolova prezentirali moguće oblike njihova uključivanja u projekt Freja do 2009. godine. Iskustva dobre poslovne prakse sve češće primjenjuju se i na području socijalne skrbi i u radu s ranjivim skupinama pa vjerujemo kako su dosadašnji rezultati ovog projekta ujedno i njegova najbolja referenca», rekla je Fišer po završetku sastanka.