LET > Vanjski rad

18:30 – 19:30 Špansko Špansko Špansko
20:00 – 21:00 Savica Savica Savica

Zagreb-Zovi

Zaštiti sebe i druge od HIV/AIDS-a, Hepatitisa i drugih krvlju prenosivih bolesti. Anonimno, besplatno i bez pitanja možeš dobiti novi pribor i ostaviti stari. Također, možeš dobiti i sve informacije koje te zanimaju.

Nazovi nas na 091 7244 744 ili na 091 9555 549 i dogovori mjesto i vrijeme gdje ćemo ti dostaviti pribor.

Vanjski rad koji se temelji na programima smanjenja štete

Vanjski rad je pristup kojim se dolazi u doticaj s ciljanim skupinama u zajednicama u kojima žive, gdje koriste alkohol, drogu i gdje se okupljaju. Opće zadaće programa vanjskog rada su različite:

• pružanje informacija o načinima smanjenja štete (kojima je cilj prevenirati ili umanjiti negativne zdravstvene i  socijalne posljedice povezane s određenim ponašanjima)
  • liječenju ovisnosti i zamjenskim tretmanima
  • testiranje na HIV
  • dijeljenje savjeta o spolno prenosivim bolestima

Vanjski rad zasniva se na suradnji s lokalnom zajednicom i potiče davanje povratnih poruka od strane zajednice. U svojim postavkama ima cilj napraviti bilo kakvu pozitivnu promjenu, a smatra se da je ciljana populacija – stručnjak u smanjivanju vlastitih rizika.

Gdje se testirati na HIV, Hepatitis B i C…?